Burun Estetiğinde Yeni Dönem: Piezo Rinoplasti

Piezo burun estetiği, burun ameliyatları esnasında burun kemiklerini şekillendirmek amacıyla kullanılan, teknolojinin burun ameliyatlarına hediye olarak kabul edilebilecek, cihazın kullanıldığı ameliyatlardır.

Piezo burun estetiği, burun ameliyatları esnasında burun kemiklerini şekillendirmek amacıyla kullanılan, teknolojinin burun ameliyatlarına hediye olarak kabul edilebilecek, cihazın kullanıldığı ameliyatlardır. Piezo cerrahisi sırasında ultrasonik ses dalgaları kullanılarak kemikler şekillendirilmektedir.

Bu son teknolojinin ilginç özelliği yumuşak dokuları mesela cildi, kasları, damarları kesmemesine rağmen, cihazın sadece kemik dokuya dokundurulduğunda işlev görmeye başlamasıdır. Doku seçme özelliği sayesinde kemiklerin çevresindeki diğer dokuya zarar vermez. Böylece ameliyat sırasında daha az kanama olur, bu durum da ameliyat sonrasında daha az morluk ve şişlik oluşmasını sağlar. Hastalarımızın ameliyat sonrasındaki konforu artmış olur.

Fonksiyonel sağlık problemleri veya estetik kaygılar nedeni ile burun ameliyatı olmak isteyen hastaların, ameliyat sırasında burun kemiklerinin kırılması, ameliyat sonrasında oluşan morluklar ve olası ağrılar nedeniyle ameliyatı sürekli olarak korkuyla ertelemeleri gibi durumlar sıkça yaşanıyor. Burun ailesine son katılan teknolojik ürünlerden biri olan ‘Piezo Burun Cerrahisi’ ile hastaların korkuları artık son buluyor.

burun