SAĞLIK REHBERİ

Sağlık ipuçları sağlığınızı hem korur hem de düzenler. Ayrıca bilginizi arttırır ve pek çok problem için doktora koşmanıza engel olurlar.

Asansör, araba, bilgisayar bağımlılığı şekere davetiye çıkarıyor

Tip 2 diyabette son yıllarda uygulanan şeker ameliyatları yüz güldürücü sonuçlar veriyor. Ancak bu ameliyatların başarısının devamı için de uzmanların önerileri var. Ameliyat tedavinin ilk adımı, bundan sonra hastanın doğru ve sağlıklı beslenme ile beraber sporu yaşam biçimi haline getirmesi gerekiyor.

Diz kireçlenmeleri ihmale gelmiyor

Dizlerden ses gelmesi ve hareketle beraber gelen şiddetli ağrılar eklem kireçlenmelerini işaret ediyor.

Çekirdek Çitlemek Kalbe İyi Geliyor

E vitamini, magnezyum ve folat zengini ay çekirdeği tam bir sağlık dostu. Uzmanlar günde yarım çay bardağı ay çekirdeğinin kalp hastalıklarından kolesterole, Alzheimer’den depresyona kadar pek çok hastalığa iyi geldiğini belirtiyor.

Mide balonu obezitede ameliyat riskini düşürüyor

Son yıllarda obezite cerrahisinde kullanılan ameliyatsız yöntemlerden birinin de mide balonu tekniği olduğunu söyleyen Cerrah Fatih Kar, yöntemin yaklaşık 25 kilo vermeyi sağladığını söyledi, “Ancak balon çıkarıldıktan sonra hasta diyet konusunda istikrarlı davranmazsa verilen kiloların geri alınması kaçınılmaz oluyor” dedi.

Dar kanal hastalığının belirtileri nelerdir?

Yürürken sürekli dinlenme ihtiyacı hissediyorsanız, bacaklarınızda ödem ve uyuşma varsa dikkat! Op. Dr. Muhammet Emin Öcal, dar kanal hastalığının belirtilerini ve tedavisini anlattı.

Leke ve kırışıklıkların çözümünde “plazma teknolojisi” alternatifi

Ciltte meydana gelen sarkmalar, kırışıklıklar, leke ve izler kadınlar başta olmak üzere, yaşı ilerleyen hemen hemen herkesin korkulu rüyası. Ancak gelişen tıp teknolojisi, yılların özellikle yüzde ortaya çıkan izlerini istemeyenlerin imdadına yetişiyor. Bunlardan biri de plazma teknolojisi.