Ağız ve Diş Sağlığı

agizvedissagligi

Hastanelerimiz koruyucu diş hekimliği, endodonti, periodontoloji, pedodonti, ortodonti, ağız ve çene cerrahisi, implantoloji, estetik diş hekimliği, protetik diş tedavisi, cerrahi tedavi (gömülü diş çekimleri operasyonları, kist operasyonu, implant), alanlarında modern ve en gelişmiş uygulamalarla hizmet veriyor.

Kadromuz uzman diş hekimlerinden oluşuyor.

Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları

Diş yapılarının bozulan formlarını düzelterek restore etmek, dişin fonksiyon ve estetiğini kazandırmak ve önleyici tedbirleri almak için modern tedavi uygulamaları yapılıyor.

Endodonti

Hastanelerimizde reverzibl ve irreverzibl pulpa hastalıklarının tedavilerine yönelik işlemler uygulanmaktadır. Dişin canlılığının korunamadığı veya enfeksiyon nedeniyle canlılığını kaybetmiş dişlerde kanal tedavisi yapılmaktadır.

Periodontoloji

Diş çevresi dişeti hastalıklarının tedavisi, implant çevresi dişeti hastalıklarının tedavisi, diş taşı tedavisi, dişeti hastalığı kaynaklı dişeti kanamaları, çeşitli nedenlerle oluşmuş dişeti çekilmeleri, diş hassasiyeti ve ağız kokusu gibi hastalıkların teşhisi ve tedavisinde hizmet veriyoruz.

Pedodonti

0-15 yaş grubu çocukların diş ve çevre dokusu ile ilgili tedaviler, pedodonti uzmanları tarafından yapılmaktadır. Dişsiz dönem, süt dişlerinin sürmeye başladığı dönem, sürekli dişlerin sürmeye başladığı karışık dişlenme dönemi ve sürekli dişlerin tamamlandığı dönem olmak üzere uzun bir süreci kapsamaktadır.

Ağız ve Çene Cerrahisi

Gömülü diş operasyonları, apikal rezeksiyon, çekim gibi minör işlemler lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Dental implant uygulamamızda ise eksik bir dişin yerine, çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılmış protez yapılmaktadır.

İmplantoloji Birimi

Çok sayıda diş eksikliği veya tam dişsizlik durumlarında implant uygulamaları ile dişsizliğin getirmiş olduğu fonksiyonel ve estetik sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Gelişen teknoloji ile hemen her vakada implant tedavisi uygulanabilmektedir.

Estetik Diş Hekimliği

Diş kliniklerimizde ağız ve diş estetiğinde de çeşitli çözümler sunulmaktadır. Lamine, porselen vener, diş eti düzenlemeleri, beyazlatma yöntemleri bunlardan bazılarıdır.

Protez

Protezler; görünümü, çiğnemeyi, ısırmayı ve konuşmayı düzeltir. Diş kayıpları az sayıda ise kuron ve köprüler (sabit protezler); fazla sayıda diş eksikliği varsa hastaya hareketli protez uygulanır.

RANDEVUALWHATSAPPHATTIÇAĞRIMERKEZİ